מאמרים לאנשי מקצוע

 
 • מקרה לדוגמא – שימוש במבדק MOXO לבניית תוכנית עבודה לילד.
  נכתב ע"י יותם ויסקופ, מנהל מרכז אורי, לקידום וטיפוח ילדים ובני נוער ע"ש אורי ויסקופ ז"ל

  ברצוני להציג מקרה של ילד אשר ביקר במרכז אורי, ומבדק המוקסו סייע בבניית תוכנית עבודה עבורו.

  להמשך קריאה לחץ כאן...
   

 • למה להיות "שפן נסיונות"? בדיקת המוקסו כגורם משמעותי בסוגיית הטיפול בריטאלין - מאת אפרת פייס-אבירם, מרפאה בעיסוק ומדריכת הורים, מרכז רפואי פייס, גדרה.

  "ברצוני להציג בפניכם תאור המקרה של ל', נער בן 14, אשר הגיע אלי לבדיקת מוקסו עקב קשיים רבים, בעיקר בתחום האקדמי. ל' הינו נער מחונן, דובר עברית ואנגלית ברמת שפת אם, בעל כישורים מתמטיים יוצאי דופן ויכולות אנליטיות מצויינות. עפ"י דווח ההורים ל' אינו מממש את הפוטנציאל הטמון בו ומתקשה לעמוד בדרישות ביה"ס. הדבר גורם לתסכול רב אצל ההורים והן אצל ל'. בנוסף, ל' מתואר כנער מעט חרדתי עם נטיה ל"מצבי רוח".עפ"י דווח המורה, ל' הינו תלמיד "מאתגר" כיוון שדרכי העבודה ופתרון הבעיות שלו שונות משל שאר התלמידים"

  להמשך קריאה לחץ כאן...
   

 • מקרה החודש של MOXO מאת – ענת ברבי, מאבחנת דידקטית

  במאמר זה אציג את המקרה של ילדה בכיתה ד' (בת 9).י' הופנתה אליי ע"י הוריה. מדובר בילדה שקטה ונעימה, בעלת יכולות אקדמיות טובות. בכיתה עובדת ומבצעת משימות אך לא מסיימת את מרביתן ונאלצת להשלים את החומר בבית . מצב הגורם למצבי לחץ בבית. כבר בגיל 3 זוהתה בעיה בשיום ושליפה. אובחנה דיספרקסיה (קושי בתכנון תנועה). המשפיעה על מוטוריקה גסה ועדינה, תכנון מחשבה והבעה. בכיתה ג' אובחנה באבחון פסיכו דידקטי לקות למידה. בבדיקה אצל נוירולוג לא אובחנה הפרעת קשב באופן מובהק וניתנה המלצה לטיפול עם רטלין על מנת לבדוק השפעה. מיד לאחר הטיפול ניכר שיפור בתפקוד היומיומי בכיתה. עקב כך, נערכה בדיקת MOXO לביסוס ההבחנה בדבר הפרעת קשב.

  להמשך קריאה לחץ כאן...

 • אבחון הפרעת קשב - סקירה , ד"ר איריס מנור

  הפרעת קשב היא הפרעה מורכבת נוירו-התפתחותית, הנוטה להופיע במשולב עם הפרעות נוספות. ראשית, קיימת נטייה להופעת הפרעות התפתחות שונות וליקויים שונים לצד הפרעת הקשב כבר בגיל הרך. שנית, קיימת נטייה להתפתחותן של הפרעות פסיכיאטריות ונוירולוגיות שונות לצד הפרעת הקשב, וייתכן גם כתוצאה שלה, בעיקר במצבים של העדר טיפול. ושלישית, דבר שהוא מהותי ביותר לטיפול, קיימות הפרעות המתפתחות באופן מובהק על רקע העדר טיפול.לכן, אבחון הפרעת הקשב מסתמך על מספר עקרונות:

  להמשך קריאה לחץ כאן...

 • יש ילדים זיגזג - קרן יונה, מחלקת הדרכה - נוירוטק.
  M.A פסיכולוגיה קוגנטיבית

  במאמר זה אציג את החשיבות והיתרונות של גרף הביצוע שמהווה חלק מתוצאות המבדק.גרף הביצוע המוצג, מראה את רמת הביצוע של המטופל לאורך המבדק,. ככל שהציון גבוה יותר כך הדבר מעיד על ביצוע טוב יותר. באופן כזה איש המקצוע יכול לראות האם הביצוע מושפע ממסיחים שונים והאם קיימת התעייפות לאורך זמן.

  להמשך קריאה לחץ כאן...

 • המלצות לעבודה יעילה ומדוייקת עם מבדק ה - MOXO
  ערן סנדל, מנהל תחום הדרכה.

  מבדק ה-MOXO הינו כלי עזר מדעי המסייע בתהליך אבחון הפרעת קשב וריכוז. כידוע לכם ניתן להיעזר בתוצאות המבדק בתהליך האבחון ובהתאמת הטיפול והערכתו.על מנת לקבל את התוצאות המהימנות והמדויקות ולהפיק את המרב מהנתונים המתקבלים ריכזנו עבורכם מספר המלצות אשר ייעלו את עבודתכם.

  להמשך קריאה לחץ כאן...